Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Dzień jabłka

Dzień jabłka

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 18.11.2014

Rozwijamy talent do zdrowego odżywiania

Jestem sobie  wesoły Zaskórniaczek,

z nadzieją biegnę do szkoły, skaczę!

 Uśmiech na twarze ciągle mam,

 bo o dzieciaki nasze dbam!

Tak się rozśpiewałem po wspaniałym ogólnoszkolnym Dniu jabłka. Co też się działo ! Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała niespodzianki z jabłkiem w roli głównej. Oddział przedszkolny przygotował piosenkę i wyklejone pięknie jabłuszka. Klasa pierwsza zapoznała nas z cyklem "Od kwiatuszka do jabłuszka." Kolorowy album z najbardziej znanymi gatunkami jabłoni przygotowała klasa II. Trzeciaki zaprezentowały wiersz. Ciekawostki to temat prezentacji klasy IV. O produkcji smacznego soku jabłkowego opowiadali uczniowie z klasy V. Największe brawa otrzymała klas VI, która przygotowała taniec do ludowej melodii- „Czerwone jabłuszko…”.  Najstarsi uczniowie zaprezentowali również zadania matematyczne o zdrowym odżywianiu. Było coś dla ducha i dla ciała, bo panie z obsługi przygotowały przepyszne dania. Na kolejnych przerwach degustowaliśmy  zupę jabłkową, kisiel, deser, racuszki, jabłka w cieście i w kruszonce. Mniam …mniam…

To był piękny dzień- smacznie, kolorowo i zdrowo. W naszej szkole pamiętamy o dobrym odżywianiu! Wszystkie występy do obejrzenia na:

www.pracowityiuczciwyzaskórniaczek.pl.

Pozdrawiam,

Zaskórniaczek

"Wszelkie prawa zastrzeżone, publikacja i rozpowszechnianie bez zgody autorów zabronione. Kopiowanie i ściąganie pomysłów – surowo zabronione. Wszystkie pomysły, nazwy, sformułowania i styl są własnością Zaskórniaczka!!!” 

 

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Stop przemocy

14.06.2021
W dniach 4 -7 maja 2021r. w naszej szkole miała miejsce akcja profilaktyczna „Stop przemocy w świecie wirtualnym i realnym”.
Więcej Stop przemocy

Góra Grosza

12.06.2021
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Więcej Góra Grosza