Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
DZIEŃ DOBREGO CHLEBA

DZIEŃ DOBREGO CHLEBA

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 17.11.2014

15 października - z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego- odbył się w naszej szkole DZIEŃ DOBREGO CHLEBA.

 W związku z tym zrealizowaliśmy następujące zadania:   degustacja chleba na zakwasie,  krótki wykład na temat korzyści dla zdrowia wynikających ze spożywania chleba na zakwasie,  gazetka ścienna promująca spożywanie chleba na zakwasie, zawierająca również sprawdzony przepis na taki chleb.                         Odbył się również konkurs plastyczny NASZ CHLEB POWSZEDNI i  konkurs literacki NAJCIEKAWSZY WIERSZ O CHLEBIE.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania