Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE II

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE II

Warszawa 01.05.2018

Pod koniec stycznia uczniowie klasy II SP z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowali uroczystość, na którą zaprosili Ukochanych Seniorów rodzin.

Jako część artystyczną wystawili przedstawienie o tematyce jasełkowej "KOLĘDNICY - WĘDROWNICY"; wykorzystując bożonarodzeniowe wiersze i inscenizacje pochodzące z podręczników LOKOMOTYWA /utwory Ewy Stadtmüller/. Chórek aniołków wykonywał kolędy. Część kolęd zagrali uczniowie - klasowe talenty muzyczne:  na skrzypcach i na keyboardzie. Niektóre utwory wykonali utalentowani soliści. Na finał zaśpiewano, idąc w barwnym korowodzie, pastorałkę "Gore gwiazda". Nie zabrakło wierszy o Babciach i Dziadkach oraz konkursu ze znajomości polskich kolęd. Wraz
z bukietem życzeń Babcie i Dziadkowie otrzymali wykonane przez wnuczki i wnuczków ozdobne obrazki z sercem i rymowanką.

Niezastąpione mamusie przygotowały słodkie przysmaki. Wcześniej pracowały nad kostiumami swoich pociech. Pomogły też wychowawczyni przepięknie udekorować salę. Swój udział miał również tatuś, który zbił z drewna żłóbek. Ten wieczór w szkolnej stołówce będziemy długo pamiętać...

Wcześniej scenki "KOLĘDNICY - WĘDROWNICY" uczniowie klasy II SP zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas pierwszych.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania