Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Warszawa 25.04.2014

Niech nam żyją Nasze Babcie i Dziadkowie też ... Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się coraz cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W szkole Podstawowej w Węgleszynie zapraszanie Babć i Dziadków stało się już tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Tak też było …

Dnia 30 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała impreza, którą uświetnili swoja obecnością zaproszeni Dziadkowie i Babcie.

W pięknie udekorowanej Sali gimnastycznej przedszkolaki, uczniowie kl. I i II wraz ze swoimi wychowawczyniami przedstawiły przygotowany program artystyczny, oprawę muzyczną sprawował chórek z klasy IVi VI.

Była opowieść wigilijna o narodzeniu Jezusa, humorystyczna inscenizacja „Piekł Dziadek Babkę” oraz wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie z tymże świętem m.in. rock-Babcia i dla wszystkich życzenia 100 lat.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali czułe słowa kierowane pod ich adresem i dziękowali gromkimi brawami. Frekwencja, jak co roku, dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich słodki poczęstunek i herbatkę. Następnie obdarowały swoich ukochanych dziadków i babcie własnoręcznie wykonanymi upominkami, były to słodkie kwiatki.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami , za co serdecznie dziękowali. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała i serdeczna. Na koniec były jeszcze życzenia od pani Dyrektor i wspólne świętowanie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki