Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II -Papieża w Orłowie Drewnianym
„Dzieło Nowego Tysiąclecia”

„Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Warszawa 03.11.2019

- wolontariusze znowu w akcji

W październiku odbył się kiermasz mufinek oraz   zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Celem fundacji jest przede wszystkim upowszechnianie nauczania Jana Pawła II i  podnoszenie szans edukacyjnych uzdolnionej, a jednocześnie ubogiej młodzieży z małych miast i wsi.  Fundacja realizuje ten cel poprzez program stypendialny. Stypendyści tworzą wspólnoty diecezjalne, a później wspólnoty akademickie, co pozwala na propagowanie chrześcijańskich wartości. Jest to tzw. żywy pomnik Jana Pawła II, który w tym roku łączy Polaków pod hasłem „WSTAŃCIE! CHODŹMY!” Nasi wolontariusze aktywnie działali na terenie  szkoły.

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się do akcji i  ofiarowali na rzecz fundacji choćby złotówkę, która, pomnożona wielokrotnie, wesprze konkretną osobę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach