Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa w Bujałach
Dziękujemy za odwiedziny

Dziękujemy za odwiedziny

Wpis dodany przez szkołę Publiczna Szkoła Podstawowa w Bujałach
Warszawa 27.03.2017

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w naszej szkole.

Dnia 1 marca 2017 roku grupa mieszkańców – pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Wirowie oraz Domu Pomocy Społecznej w Jabłonnie Lackiej oraz opiekunów złożyła, zgodnie z trwającą kilka lat tradycją wizytę w naszej szkole. Pamiętamy z lat poprzednich, jak ogromną radość daje pensjonariuszom DPS-u spotkanie z naszymi uczniami. Na spotkanie czekają nie tylko mieszkańcy DPS, ale również i nasi uczniowie, którzy do tych spotkań przygotowują się pod okiem opiekunów. W tym roku nasi mali aktorzy zaprezentowali spektakl pt: „Szewczyk Dratewka” do którego przygotowywali się przez kilka tygodni. Występ był bardzo dobrze odbierany przez widzów, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami i podziękowaniami. Jak poprzednio, tak i tym razem było mnóstwo uśmiechów, oznak radości oraz wzruszenia. Była także okazja do wspólnych rozmów i miłego spędzania czasu przy słodkim poczęstunku. W takich momentach dociera do Nas organizatorów spotkania, jak ważnym i pięknym prezentem dla ludzi starszych, schorowanych i samotnych jest spędzenie z nami kilku wspólnych chwil. Wizyta pensjonariuszy DPS-u była dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla starszych ludzi. Wszystkim mieszkańcom DPS w Wirowie oraz DPS w Jabłonnie Lackiej, pracownikom i Siostrom prowadzącym DPS, życzymy dużo sił do pokonywania trudności jakie niesie nam los.  

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania