Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„Drzewa – natchnienie poetów”

„Drzewa – natchnienie poetów”

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 15.01.2015

W ramach realizowanego w szkole podstawowej międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego „Drzewa naszego krajobrazu”w dniu 15 stycznia 2015 r. odbył się konkurs recytatorski „Drzewa – natchnienie poetów”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I- VI szkoły podstawowej. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI.

Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów poezją o tematyce przyrodniczej; uświadomienie dzieciom, jaką rolę pełnią drzewa w poezji, jaką niosą symbolikę; upowszechnienie kultury języka wśród dzieci i młodzieży; zachęcanie uczniów do występów przed publicznością; rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodych ludzi oraz nauka rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

 Wśród uczniów klas I-III zwycięzcami zostali:

I miejsce ex aequo:Alicja Turska(„Na leśnej polanie”Ewa Skarżyńska)

Weronika Chwistek („Takie tam drzewo” Julia Kaczmarczyk)

II miejsce:   Julia Hekłowska („Kalina” Teofil Lenartowicz)

III miejsce:  Anna Gucwa(„Na leśnej polanie”Ewa Skarżyńska)

 Wśród uczniów klas IV-VI zwycięzcami zostali:

I miejsce:             Daria Zuchowicz („Kto nie kocha drzew” Jerzy Kunicki)

II miejsce:   Paweł Oleksyk („Król Olch” J. W. Goethe, przekład W. Szymborska)

III miejsce:  Zuzanna Krzyżak („Szacunek dla drzew” autor nieznany)

Zwycięzcom gratulujemy osiągniętego sukcesu, zaś pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania