Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Dodajemy talenty wokalne i taneczne

Dodajemy talenty wokalne i taneczne

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 04.06.2014

Dzień Dziecka- zabawa, radość i śmiech

Witajcie!

Z ogromną niecierpliwością czekam zawsze na Dzień Dziecka! Dlaczego? Odpowiedź tkwi w nazwie naszego wspaniałego konkursu-  XXII Festiwal Piosenki. Coś mi się wydaje (a nawet jestem pewien), że jest to jeden z nielicznych w naszym powiecie konkurs o tak długiej tradycji. No może jeszcze tylko Koszałek Opałek zna jakiś starszy, ale to się nie liczy, bo on śpiewać nie umie. Na ten festiwal dzieciaki czekają z utęsknieniem.  Wybierają swoje ulubione piosenki, przygotowują stroje, a nawet ćwiczą układy choreograficzne. W tym roku poziom był bardzo wysoki.

Dzień Dziecka zaczęliśmy  mocnym akordem, jak u Hitchcocka! Najpierw prezentowali się uczestnicy konkursu. Wymienię wszystkich, a co? Przecież to takie zdolne dzieciaki, Wystąpiły: Przedszkolaki, Wiktoria, Zosia, Liwia, Kasia, Kinga, Julia O., Szymon, Kacper, Julia H., Justynka, Łukasz, Krystian, Jakub, Klaudia, Natalia, Emilka,  Milenka, Gabrysia, Alicja S. Dawid, Paulinka, Alicja W., Ania, Weronika i Jakub. Jury składające się z uczniów i nauczycieli miało twardy orzech do zgryzienia. W trakcie ich burzliwych obrad oklaskiwaliśmy wesoły występ Jakuba i Mateusza z klasy III, którzy zaprezentowali skecz „Wywiadówka”. Potem oklaskiwaliśmy taniec pierwszaków- Kacpra i Szymona. Nadeszła oczekiwana chwila rozstrzygnięcia konkursu. Nasza pani przygotowała dla każdego dzieciaka kolorowe dyplomy. Były również słodycze. A werdykt? W naszej szkole wygrywa każdy, kto ma odwagę  w tym wyjątkowym dniu wystąpić przed tak liczną widownią. Wprawdzie Pani Dyrektor Urszula Kubaczyńska wręczając nagrody czytała 1 miejsce, potem 1 miejsce i znowu- 1 miejsce…. bo  w Dniu Dziecka stawiamy na zabawę!

A co się działo potem opowiem już jutro, bo muszę troszeczkę odpocząć. Tak, tak, te 9 lat czuuuuuję w kościach. Hi, hi, hi…

Pozdrawiam,

ciągle młody Zaskórniaczek

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach