Powrót do BlogowiSKO SZKOŁA PODSTAWOWA im. Jana Matejki W KAMIONCE MAŁEJ
Do szkoły czas!

Do szkoły czas!

Warszawa 11.11.2013

2. 09. 2013 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Choć wakacje to wspaniały czas odpoczynku i beztroski, to jednak nadszedł czas ich pożegnania. Wszyscy uczniowie punktualnie wstawili się na pierwszy inauguracyny apel, na którym powitaliśmy naszą szkołę po dwumiesięcznej przerwie.

Uczniowie klasy IV, V, III i II przygotowali program artystyczny przypominający o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ponadto  wykazali się dużym talentem aktorskim ponieważ z humorem i ciekawie zaprezentowali niektóre aspekty życia szkolnego, co wprawiło wszystkich w bardzo dobry nastrój. Pani dyrektor po przywitaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, przedstawiła główne kierunki pracy i kalendarz roku szkolnego. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na pierwsze powakacyjne spotkania.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania