Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Warszawa 28.04.2014

"Przyroda nie zna nagrody i kary, zna tylko konsekwencje" R. Ingersoll

Planeta Ziemia – miejsce życia roślin, zwierząt i człowieka – to świat ogromny i tajemniczy. Naszej planecie wiele zawdzięczamy. Ona nas żywi, daje schronienie, powietrze, którym możemy oddychać, wodę do picia. Od wieków człowiek podpatrując przyrodę starał się żyć w zgodzie z jej prawami. Jednakże rozwój cywilizacji, a zwłaszcza dążenie do wygodniejszego życia, powoduje ciągle narastające zagrożenie dla istot żywych na Ziemi. To my, ludzie zakłóciliśmy ,,prawa” lasów, mórz, jezior, rzek i łąk. Człowiek zawsze był samolubny – myślał tylko o sobie, o dniu dzisiejszym. Ludzie do dziś wycinają lasy, osuszają bagna, polują na zwierzęta, zanieczyszczają powietrze, wodę i glebę. Nasza planeta Ziemia jest coraz mniej piękna i mniej bezpieczna. Co będzie dalej? To wszystko zależy od nas, ludzi. Tak niewiele trzeba, aby złe przyzwyczajenia przekształcić w dobre nawyki. Wystarczy odrobina dobrej woli, by zacząć zmieniać świat na lepsze. Chrońmy Ziemię!

Dzień Ziemi  - to święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią.

Z tej okazji w dniu 25.04.2014r. w Szkole Podstawowej w Węgleszynie odbyła się akademia pod hasłem: ,,Ziemia to nasz dom”. Uczniowie klasy III i VI pod kierunkiem nauczycielek: M. Suchmiel i T. Gołuckiej zaprezentowali przedstawienie ekologiczne, w którym zachęcali wszystkich do dbania  o środowisko naturalne. W tematykę uroczystości społeczność szkolną wprowadziła uczennica kl. III – J. Kułaga. Następnie trzecioklasiści poprzez wiersze i hasła ekologiczne wyjaśnili uczestnikom uroczystości dlaczego świętujemy ten ,,dzień”, udzielili rad jak dbać o naszą  planetę Ziemię. Potem uczniowie kl.VI w inscenizacji ,,Królewna Śmieszka i ekoludki”, wcielając się w bajkowe postaci, przedstawili skutki dewastacji przyrody. Piękne stroje, barwna scenografia, taniec ,,kwiatów” i piosenki o treści ekologicznej uświetniły, ten jakże, pouczający występ.

Wszyscy  uczniowie zostali uwrażliwieni na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrożeni do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody.

Po zakończeniu akademii uczniowie wraz z nauczycielami, zaopatrzeni w rękawice i worki, wyruszyli na sprzątanie terenu wokół szkoły i najbliższej okolicy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

GAZETKA SKO

14.11.2019
Wraz z powstaniem SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego została wykonana również nowa gazetka.
Więcej GAZETKA SKO