Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Czy jestem oszczędny?

Czy jestem oszczędny?

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 15.11.2013

V Ogólnopolski Dzień bez Długów.

Już wkrótce, bo 17 listopada, po raz piąty w Polsce będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień bez Długów. Z tej okazji dzisiaj uczniowie klasy 2 i 3 rozwiązywali test pt. „Czy jestem oszczędny?”. Okazało się, że dzięki kilkuletniej działalności SKO wszyscy nasi eskaowicze potrafią oszczędzać. Nikt nie wyrzuca pieniędzy w błoto. Następnie opracowywali w trzech grupach zagadnienie „Co robić, żeby nie mieć długu?”. Propozycje były różne, ale jedna rada pojawiła się w każdej z nich – „Nie pożyczamy pieniędzy”. Inne to: nie kupujemy niczego „na zeszyt”, odkładamy na czarną godzinę… Rady bierzemy sobie do serca i wkrótce popracujemy nad innym zagadnieniami, które zostały dzisiaj zasygnalizowane przez uczestników spotkania.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

21.11.2019
Drugiego września rozpoczął się nowy rok szkolny. W związku z tym, w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci do szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli policji, którzy przeprowadzili spotkanie na temat „Bezpieczna droga do szkoły”.
Więcej „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”