Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Człowiek orkiestra

Człowiek orkiestra

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 02.11.2014

9 października mieliśmy przyjemność gościć u nas w szkole artystę- malarza i rzeźbiarza - pana Edwarda Mroza.

  Nasz Gość mieszka w Tarnowie, natomiast pochodzi z niedaleko położonego od naszej miejscowości Rzepiennika Marciszewskiego. Podczas spotkania opowiedział nam o różnego rodzaju technikach malarskich, swoim warsztacie pracy, genezie swoich dzieł, przybliżył nam również krótki rys historyczny malarstwa. Po spotkaniu mogliśmy oglądać wystawę prac malarza. Obrazy te tworzone są najczęściej technikami takimi jak: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera. Jeśli chodzi o tematykę dzieł, są to głównie pejzaże. Po spotkaniu wszyscy uczniowie mogli zadawać pytania. Malarz wręcz był nimi zasypywany. Podczas rozmowy okazało się, że pan Edward Mróz ma jeszcze wiele innych zainteresowań, m. in.: wędkarstwo, numizmatyka, gra na perkusji. Słowem mówiąc: Człowiek orkiestra.

         Miejmy nadzieję, że artysta zaszczepił w naszych uczniach konieczność posiadania własnego hobby, które dodaje naszemu życiu rytmu, czyni je ciekawszym i barwniejszym.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania