Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Czerwone Tulipany i żółte żonkile dla HOSPICJUM

Czerwone Tulipany i żółte żonkile dla HOSPICJUM

Warszawa 05.11.2019

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Salute, które sprawuje opiekę nad dziećmi z dystrofią mięśniową, najmłodsi uczniowie naszej szkoły posadzili 60 cebul czerwonych tulipanów. Na wiosnę tulipany powinny zakwitnąć, a wtedy zostaną ścięte i sprzedane. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu Pro Salute!

Pola Nadziei – Wrocławskie Hospicjum dla dzieci ma swój symbol życia  – żółty żonkil.  

Na drugiej rabacie przygotowanej przed szkołą, posadzono również żółte żonkile  w ilości ok. 80 cebul. Żonkile również zostaną sprzedane, a pieniądze przekażemy  wrocławskiemu hospicjum.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach