Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
"Cuda z odpadów" - konkurs Eko - SKO

"Cuda z odpadów" - konkurs Eko - SKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Warszawa 28.04.2014

Celem konkursu Eko-SKO było upowszechnianie wśród dzieci postaw ekonomicznych i ekologicznych poprzez uświadamianie konieczności zbierania surowców wtórnych i oszczędność wody.

Konkurs składał się z 3 etapów. Uczniowie klas I-IV wykonywali prace techniczne z odpadów (szkło, papier, plastik, metal, drewno). Zadaniem klas starszych V-VI było zaprojektowanie plakatu i hasła promującego oszczędzanie wody. Test wiedzy ekonomicznej był ostatnim etapem konkursowym. Pisało go 6 uczniów klas V-VI. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody z logo Banku Spółdzielczego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania