Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokoju im. Wincentego Witosa
Chcemy wiedzieć coraz więcej

Chcemy wiedzieć coraz więcej

Warszawa 30.01.2014

Fascynujący Świat Nauki i Technologii

Niezwykłość świata nauki chcemy ukazać naszym uczniom proponując im udział w ciekawym projekcie „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”, realizowanym przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych metodą projektu, w wybranej ścieżce matematyczno-przyrodniczej lub humanistyczno-ekologicznej. Jedną z atrakcji projektu był przyjazd do szkoły mobilnego planetarium, w którym uczniowie odbyli niezwykłą podróż przez historię Wszechświata. Dzieci wezmą również udział w zajęciach wyjazdowych do pracowni eksperymentalno-doświadczalnych „Zaczarowanego Świata Nauki i Technologii”, w zajęciach teatralnych w opolskim teatrze lalki i aktora. Planowana jest też wizyta w gospodarstwie ekologicznym i na opolskiej uczelni. Liczymy na to, iż przygoda z „Fascynującym Światem Nauki i Technologii” dostarczy dzieciom wielu niezwykłych, ciekawych i zaskakujących wrażeń.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania