Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
BYLIŚMY W TEATRZE

BYLIŚMY W TEATRZE

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 27.05.2014

Dnia 16 maja odbyła się wycieczka do teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie na adaptację książki pt. „Skąpiec” Moliera w reżyserii Mariána Pecko.

W rolę Harpagona wcielił się Ireneusz Pastuszak, Kleantem był Kamil Urban, rolę Marianny odegrała Monika Wenta, Elizy - Matylda Baczyńska, natomiast jako Walery wystąpił Aleksander Fiałek. Cały spektakl trwał 130 minut. Doskonale dobrane stroje, ciekawe efekty - również dźwiękowe, rekwizyty, scenografia oraz układy choreograficzne zachwyciły młodzież naszej szkoły.

Najbardziej spodobały nam się postać Harpagona i przedstawienie w sposób komiczny jego skąpstwa. Podczas przedstawienia można się było pośmiać, ale też zastanowić nad drugim dnem sztuki, czyli przesłaniem. Można było wywnioskować, że pieniądze i wszelkie ziemskie majątki, które od wieków nieprzerwanie kuszą nas swym bogactwem, zazwyczaj przysłaniają to - co najważniejsze. Myśląc tylko o pomnożeniu dóbr materialnych, tracimy prawdziwy sens i cel naszego życia. Zapominamy o bliskich i uczuciach. Tak właśnie stało się z tytułowym skąpcem.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i chętnie pojedziemy na kolejny spektakl.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

GAZETKA SKO

14.11.2019
Wraz z powstaniem SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego została wykonana również nowa gazetka.
Więcej GAZETKA SKO