Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Czesława Sadłowskiego
Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości

Warszawa 29.10.2018

Bieg Niepodległości

W dniu 11 października 2018 roku w naszej szkole zorganizowano Rajd Niepodległości. Wzięło 
w nim udział 31 uczniów z klasy IV-VIII.

            Uczestnicy po opieką p. Elżbiety Pietrzak, p. Doroty Woźniak, p. Rafała Lenarta, przejechali rowerami trasę ze Zbroszy Dużej do Boglewic – Gołębiowa liczącą około 33km.

            W Boglewicach , w kościele parafialnym, uczniowie poznali sylwetkę Stanisława Mikołajczyka, który w 1940 roku został zamordowany w Katyniu. Następnie udano się w kierunku gołębiowa, gdzie uczestnicy wyjazdu dowiedzieli się o tragicznej historii powstańców zaatakowanych w nocy z 17 na 18 maja 1863r. przez oddziały carskie. Chwila zadumy i powiązanie historii Polski ze współczesnością bardziej przybliżyło uczniom istotę obchodów Roku Niepodległej.

            Zwieńczeniem wyjazdu był krótki odpoczynek w Miedzechowie, gdzie przy ognisku i podczas meczu piłki nożnej uczniowie mieli okazję zrelaksować się i nacieszyć piękną, złotą, polską jesienią.

            Podczas rowerowego  Rajdu Niepodległości był czas na refleksję, wiedzę historyczną i dumę  z poczucia przynależności do  „małej ojczyzny” która też miała swój udział w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki