Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Bezpieczni w Sieci

Bezpieczni w Sieci

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Warszawa 25.04.2014

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych ( www.dbi.pl ).

W związku z obchodami  Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas IV-VI pod hasłem  „BEZPIECZNI W SIECI”. Konkurs miał na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, zapoznanie uczniów z zagrożeniami prywatności w sieci, pokazanie konsekwencji nierozważnych działań online, takich jak: wysyłanie i publikowanie „odważnych” zdjęć oraz lekkomyślne zamieszczanie w sieci innych treści tego typu, przyjmowanie do grona „znajomych” osób bliżej nieznanych, niewylogowywanie się z konta po zakończeniu użytkowania serwisu, udostępnianie haseł i loginów, ignorowanie ustawień prywatności w portalach społecznościowych, a także upowszechnianie idei poszanowania praw autorskich i ochrony danych osobowych w sieci.      

           Konkurs był poprzedzony zajęciami z informatyki i zajęć komputerowych, na których uczniowie zbierali informacje jak bezpiecznie bawić się i uczyć korzystając z Internetu. Uczestnicy wykonywali  prace plastyczne w formacie  A3 i dowolnej technice.

        Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas IV- VI, którzy wykonali oryginalne, ciekawe i pomysłowe  plakaty.  Jury Konkursu przyznało w drodze głosowania nagrody oraz wyróżnienia, kierując się zgodnością pracy  z tematem, walorami edukacyjnymi, poznawczymi i artystycznymi. Pod uwagę brana była również pomysłowość i sprawność warsztatowa. Prace plastyczne- plakaty ozdabiają szkolny korytarz, ciesząc się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.

Oto zwycięzcy:

I miejsce -  Kinga Gołucka  kl. VI,  Wiktoria Dąbrowska kl. IV,

II miejsce -  Michalina Lenart kl. VI, Hubert Zaręba kl. V, Paulina Sadowska  kl. IV,

III miejsce  - Magdalena Suliga kl. VI, Jakub Sadowski kl. VI,  Klaudia Bodzioch kl. V,

Wyróżnienia: Sylwia Maroń, Sylwia Chwastek, Michał Dąbrowski- kl. VI;

Wiktoria Maroń, Mateusz Galasiński, Sebastian Szpak – kl. V.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

GAZETKA SKO

14.11.2019
Wraz z powstaniem SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego została wykonana również nowa gazetka.
Więcej GAZETKA SKO