Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
BEZPIECZNI NA DRODZE!

BEZPIECZNI NA DRODZE!

Warszawa 05.11.2017

Szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

W dniach 16 - 20 października 2017 roku na lekcjach techniki oraz zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Konkurs ten to realizacja kolejnego zadania w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

W klasach  1-3 konkurs przebiegał w trzech etapach. Uczniowie pisali test wiedzy obejmujący wiadomości o zachowaniu na drodze oraz znajomość znaków drogowych. Finalistami zostali:

  1. Adam Barnaś, kl. 3a
  2. Aleks Minut, kl. 3a
  3. Karolina Miśkowiec, kl. 3a

W klasach czwartych miał on formę quizu.  W każdej klasie rywalizowało ze sobą 5 zespołów. Czwartoklasiści świetnie poradzili sobie z zagadkami oraz zadaniami stawianymi przed nimi do wykonania. Uczniowie posiadają bardzo dużą ogólną wiedzę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ponadto potrafią efektywnie współdziałać w grupie.

 Natomiast uczniowie klasy 5a, 5b i 6 pisali test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.  Dotyczył on bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem. Zadaniem każdego ucznia było rozwiązanie testu składającego się z 26 pytań. Czterech uczniów uzyskało 100% punktów. Najlepsi uczniowie to:

  1. Magdalena Chorążak, kl. 5a
  2. Natalia Wójciak, kl. 6
  3. Hubert Miśkowiec, kl. 6
  4. Mateusz Sobczak, kl. 6

Wszystkim Uczniom - gratulujemy znajomości przepisów ruchu drogowego!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki