Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Warszawa 24.09.2018

SPOTKANIE Z POLICJĄ

        Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się z uczniami naszej szkoły. Wszystko po to, by już od najmłodszych lat edukować  mieszkańców z tematyki związanej z przepisami ruchu drogowego.

 Wysokomazowiecka Policjia przeprowadziła lekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz służbie w Policji. Mundurowi przypomnieli uczniom  podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W czasie tego niecodziennego spotkania zaprezentowano najmłodszym krótki quiz dotyczący znajomości oznaczeń sygnalizacji świetlnej, a także wybranych znaków drogowych. Dodatkowo, z dziećmi przećwiczono znajomość numerów alarmowych. W zajęciach z przedszkolakami wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Przez wspólną zabawę dzieci mogły poćwiczyć i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Na zakonczenie uczniowie otrzymali odblaski i wykonano pamiątkowe zdjęcie. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”