Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokoju im. Wincentego Witosa
"Bezpieczeństwo w Sieci"

"Bezpieczeństwo w Sieci"

Warszawa 12.02.2014

11 lutego 2014 r. - "Dzień Bezpiecznego Internetu"

W dniach 10 – 14 lutego 2014r. włączyliśmy się w ogólnopolską akcję DBI - promującą bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online. W  naszej szkole podjęliśmy działania propagujące bezpieczne korzystanie przez uczniów z zasobów Internetu, a także wskazanie im pozytywnych możliwości sieci komputerowej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych uczących  bezpiecznego zachowania w Sieci oraz propagujących ideę, iż "Razem tworzymy lepszy Internet". Wśród uczniów klas IV-VI przeprowadziliśmy badania ankietowe na temat świadomości zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z zasobów internetowych. Ważne jest, aby nasze dzieci w świadomy i bezpieczny sposób korzystały z oferowanego przez Internet bogactwa.                                                                                                       

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania