Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE

BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE

Warszawa 29.09.2017

STRAŻAK, POLICJANT I PRACOWNICY KRUS UCZYLI SKO-wiczów z klasy I jak ważne jest bezpieczeństwo.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zabawy i pracy w gospodarstwie rolnym. Pan Strażak uczestniczący w pogadance poruszył przede wszystkich tematy związane z zasadami prawidłowego zachowania się w czasie pożaru lub wypadku, używania numerów alarmowych. Pracownicy  oddziału KRUS starali się przekazać zasady bezpiecznej pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym opierając się na bajce pt. „KRUSikowo”. Funkcjonariusz Policji z kolei poruszył temat bezpieczeństwa ruchu drogowego najmłodszych, w szczególności w drodze do i ze szkoły. Spotkanie było  okazją do kształtowania u dzieci od najmłodszych lat  nawyków bezpieczeństwa. 

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”