Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
BEZ MIŁOŚCI NIE MA DOBREGO ŚWIATA - akademii nadszedł czas

BEZ MIŁOŚCI NIE MA DOBREGO ŚWIATA - akademii nadszedł czas

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 27.12.2015

Jak co roku, w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi, cała społeczność naszej szkoły, wraz z zaproszonymi gośćmi, zgromadziła się na pięknie udekorowanej sali, aby spędzić wspólnie parę chwil i poczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Blask świec i kolędy pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  Młodzi aktorzy przedstawili tradycyjne scenki jasełkowe przeplatane dużą ilością pięknych kolęd i pastorałek.   Kolejny raz mogliśmy przeżywać historię niezwykłych Narodzin. W czasie przedstawienia przypomnieliśmy sobie również tradycje związane z wieczorem wigilijnym. Występ wywołał wiele pozytywnych emocji wśród zebranych i został nagrodzony gromkimi brawami.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania