Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
PODEJMIJ WYZWANIE I ROZPOCZNIJ OSZCZĘDZANIE

PODEJMIJ WYZWANIE I ROZPOCZNIJ OSZCZĘDZANIE

Warszawa 21.03.2018

PRZEDSTAWIENIE PROMUJĄCE OSZCZĘDZANIE

KTO NA MOJEJ DRODZE STANIE NAMÓWIĘ GO NA OSZCZĘDZANIE

Pod koniec marca odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralne, którego główną ideą było zachęcenie całej społeczności szkolnej do oszczędzania oraz pokazanie negatywnych skutków braku oszczędności. Główna bohaterka  Bankówka przestrzegała uczniów przed rozrzutnością zarówno pieniędzy,  prądu, wody, gazu oraz niszczeniem środowiska i własnego zdrowia. Bohaterowie inscenizacji Olka i Maciek byli bardzo rozrzutni i nie chcieli słuchać rad mądrej Bankówki.  Na skutki rozrzutności nie trzeba było długo czekać. Olka i Maciek dostali nauczkę od Bankówki i oszczędnych Złotóweczek. Nierozsądne dzieci postanowiły się poprawić i rozpocząć oszczędzanie w  SKO i Banku Spółdzielczym. Bankówka zakończyła inscenizację cennym morałem, który brzmiał: „ Kto na mojej drodze stanie namówię go na oszczędzanie” oraz piosenką pt. „ Ważna książeczka”

Zarówno tekst piosenki jak i scenariusz do przedstawienia SKO –wicze napisali samodzielnie na zajęciach koła teatralnego pod kierunkiem opiekuna Barbary Wasik i Moniki Witkowskiej – Mazur. Na zajęciach koła teatralnego uczniowie przygotowywali też scenografię do przedstawienia i kostiumy dla aktorów.

Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni obfitymi brawami. Mamy też nadzieję,
 że wszyscy widzowie wezmą sobie do serca  cenne rady Bankówki i Złotóweczek.

W inscenizacji wystąpili: Bankówka – Wiktoria Mazur, Olka- Anna Zarzycka, Maciek – Natalia Stępień, Złotówki – Katarzyna Golda, Dominika Witas, Kinga Kisiel, sprzedawczyni – Magdalena Piasek.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”