Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Wąsewie
BAJKA   O  OSZCZĘDZANIU

BAJKA O OSZCZĘDZANIU

Warszawa 26.11.2014

Klaudia - uczennica klasy trzeciej napisała bajkę o oszczędzaniu

Za górami, za lasami było pewne królestwo. Nazywało się ono Smerfolandia. Mieszkały tam krasnoludki, które były bardzo bogate. Nieopodal królestwa, tuż za rzeką mieszkała czarownica. Jej miejscowość nazywała się Smutkolandia. Czarownica nie znosiła krasnoludków, ponieważ były one bardzo pracowite i oszczędne. Czarownica często powtarzała: „Dlaczego krasnoludki nie mogą być tak jak ja: leniwe, samolubne i rozrzutne?”. Najmłodszy krasnoludek miał 7 lat i zbierał pieniądze w skarbonce. Pewnego dnia, kiedy krasnoludki pracowały w lesie, zła czarownica zakradła się do ich królestwa. Gdy weszła do ich zamku ukradła wszystkie znajdujące się tam oszczędności. Czarownica myślała, że gdy zabierze krasnoludkom pieniążki, to wtedy one będą cały czas smutne tak jak ona. Kiedy krasnoludki wróciły z pracy zauważyły, że ich portfeliki są puste. Wpadły w rozpacz i zaczęły myśleć, kto mógł być tak niegrzeczny, żeby ukraść im wszystkie oszczędności. Sprawdziły na monitoringu i okazało się, że złodziejem była zła czarownica. Krasnoludki zadzwoniły na policję. Zła czarownica została wtrącona do więzienia, gdzie pękła ze złości. A wszystkie krasnoludki żyły długo i szczęśliwie ciężko pracując i zbierając pieniążki w skarbonkach.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Lekcja o banknotach

07.12.2021
W klasie 5b uczniowie mieli okazję zapoznać się z zabezpieczeniami pieniądza. Każdy uczeń otrzymał jeden banknot i według wskazówek nauczyciela mieli znaleźć jak najwięcej zabezpieczeń. Do wglądu mieli banknoty: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 500 zł.
Więcej Lekcja o banknotach

Pomoc dla Józia

07.12.2021
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocy małemu Józiowi Wołkowskiemu.
Więcej Pomoc dla Józia

Mikołajki w klasie

07.12.2021
6 grudnia odbyły się klasowe Mikołajki. Ze względu na ograniczenia organizujemy je bez dodatkowych atrakcji z zewnątrz.
Więcej Mikołajki w klasie

Gromadź złotóweczki!

07.12.2021
Członkowie SKO przygotowali listki z hasłami o gromadzeniu pieniędzy na książeczce oszczędnościowej.
Więcej Gromadź złotóweczki!

„Symbolika liczb” - przedstawienie mówiące o tym, że liczby rządzą światem

07.12.2021
Od zarania dziejów liczbom przypisywano dodatkowe treści i znaczenie w określonym kontekście kulturowym lub literackim, a nawet naukowym – oprócz ich konkretnej wartości matematycznej. Przedstawienia symboliki liczb podjęli się uczniowie klasy 6a, którzy przygotowali inscenizację matematyczną, mówiąca o tym, że tak naprawdę liczby rządzą światem. I tak w humorystyczny, ale przemawiający do wyobraźni sposób, przedstawili znaczenie liczby trzy, siedem, Pi, trzynaście.
Więcej „Symbolika liczb” - przedstawienie mówiące o tym, że liczby rządzą światem