Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokoju im. Wincentego Witosa
Artykuły dasz - radość masz!

Artykuły dasz - radość masz!

Warszawa 12.02.2014

"Wielkie ślizganie"

Nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Opolu, której celem jest zbiórka artykułów higienicznych i kosmetycznych dla opolskich Domów DzieckaZadaniem każdej z klas jest uzbieranie do 14.02.2014r. jak największej ilości wymienionych wyżej produktów. Organizator akcji przewiduje dla zwycięzkiej klasy nagrodę w postaci biletów do kina lub do zoo. Dodać należy, iż finałem akcji będzie "wielkie ślizganie" na lodowisku Toropol w Opolu.  W imprezie na opolskim lodowisku co roku gośćmi honorowymi są podopieczni domów dziecka z województwa opolskiego. Mogą oni przy wsparciu wolontariuszy nauczyć się jeździć na łyżwach, jak również ciekawie spędzić czas.  Przedsięwzięcie ma  charakter pomocy finansowej oraz wsparcia duchowego podczas wspólnej zabawy na lodowisku. Cel jest szczytny, dlatego chętnie wzięliśmy udział w tej akcji.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania