Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach
Apel z okazji ,,Świąt Bożego Narodzenia"

Apel z okazji ,,Świąt Bożego Narodzenia"

Warszawa 08.02.2015

Swoje talenty aktorskie uczniowie rozwijają podczas przygotowań do spektakli i inscenizacji, które odbywają się w naszej szkole.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, uczniowie klas IV – VI przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Artyści wcielili się w postaci: Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, Jagny, śmierci, Heroda, nie zabrakło także diabłów i innych postaci. Innowacyjny sposób przekazu treści spowodował, że każdy uczeń mógł chociaż na chwilę "dotknąć" magii świąt. Ogromne zaangażowanie młodych artystów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki