Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Warszawa 15.12.2014

ZABAWA

            Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w przeddzień imienin św. Andrzeja, stąd też pochodzi nazwa tego obyczaju. Jest to tradycyjnie specjalna okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw zanim nadejdzie adwent. Jak co roku „Andrzejek” nie mogło zabraknąć i w naszej szkole.

Oj działo się dzisiaj na sali, działo! Przy muzyce  cała sala ruszyła do tańca i nikomu nie brakowało sił. Uczniowie mieli okazję nie tylko potańczyć i poskakać, ale przede wszystkim wziąć udział w licznych andrzejkowych wróżbach. W ich klimat mistrzowsko wprowadzili wszystkich uczniowie klas starszych. Wcielili się w rolę wróżbitów przepowiadając, biorącym udział w zabawie, czasami bardzo nieoczekiwaną, a zarazem zaskakującą przyszłość. 

         To była doskonała zabawa. Andrzejkowy wieczór zachował swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”