Powrót do BlogowiSKO SZKOŁA PODSTAWOWA im. Jana Matejki W KAMIONCE MAŁEJ
Andrzejki

Andrzejki

Warszawa 01.12.2013

- czas wróżb i zabaw...

26 listopada, w naszej szkole odbyła się impreza Anrdrzejkowa. Zgodnie z wieloletnią tradycją, wróżyliśmy sobie, co lub kto nas czeka w życiu. Laliśmy wosk na wodę, aby z otrzymanego kształtu wywróżyć czym będziemy się w przyszłości zajmować. Ukryte pod kubkami przedmioty miały nam oznajmić nasz stan cywilny, zawód bądź powołanie, które tam gdzieś w gwiadach jest nam pisane... Dużo śmiechu i zabawy było przy wędrujących butach, losowanych przedmiotach i wielu innych wróżbach. Skoczna i wesoła muzyka pozwoliła wszystkim chętnym radośnie się wytańczyć. W trakcie imprezy gospodynie biorące udział w programie "Społeczeństwo od kuchni.." częstowały nas przygotowanymi przez siebie smakołykami. Dodatkową atrakcją była LOTERIA FANTOWA przygotowana przez SKO, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. W trakcie zabawy odbyło się losowanie nagrody głównej, a cały dochód z loterii przeznaczony jest na leczenie ciężko chorej Madzi. Szybko upłynął czas zabawy.... Na szczęście za rok znów Andrzejki! Imprezę przygotowały panie: Katarzyna Filipek i Angelina Mółka, zaś o wystrój sali zadbała pani Katarzyna Pacułt wraz z SU.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania