Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy w Dratowie
Akcje charytatywne w naszej szkole.

Akcje charytatywne w naszej szkole.

Warszawa 11.01.2019

Pomagamy potrzebującym.

W grudniu 2018 r. w naszej szkole odbyły się akcje charytatywne:

- Świąteczna Paczka dla Dzieciaczka,

- Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka,

- Kiermasz Bożonarodzeniowy Rękodzieła Uczestników WTZ w Janowicy,

- Sprzedaż Kartek Bożonarodzeniowych malowanych ustami i nogami przez artystów z fundacji ,,Amun”

 

Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebrano 61,5 kg karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Nowodworze, ponadto 15 kg rzeczy dla dogów będących pod opieką Stowarzyszenia Dogi Adopcje.

Wolontariusze ze schroniska odebrali osobiście psią karmę, koce, zabawki, artykuły higieniczne pozyskane podczas szkolnej zbiórki. Dla dogów znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia została przygotowana paczka i przesłana na adres Stowarzyszenia Dogi Adopcje.

W ramach akcji Świąteczna Paczka dla Dzieciaczka przekazano  7 mikołajkowych  paczek ze słodkościami  dla dzieci z terenu naszej gminy.

W Świątecznym Kiermaszu Rękodzieła osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy uzyskano 853,00 zł. Pieniądze zostały przekazane na potrzeby niepełnosprawnych uczestników WTZ w Janowicy.

W akcji Sprzedaży Kartek Bożonarodzeniowych malowanych ustami i nogami przez artystów z fundacji ,,Amun” uzyskano kwotę 315,00 zł. Sprzedano 130 kartek. Pieniądze zostały przesłane w/w fundacji.

Dziękujemy Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za okazaną pomoc oraz Rodzicom, bez których te akcje nie miałyby szansy powodzenia i zapraszamy do kolejnych akcji organizowanych w naszej szkole. Liczymy na to, że w następnej edycji akcji charytatywnych coraz więcej osób zechce przyłączyć się do tej inicjatywy. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki