Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Rogach
Akcja ,,Zdrowo jem- więcej wiem"

Akcja ,,Zdrowo jem- więcej wiem"

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Rogach
Warszawa 04.11.2019

Przez cały miesiąc październik uczniowie klas młodych realizowali program ,,Zdrowo jem- więcej wiem ".

Uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Rogach wraz z nauczycielami przez cały miesiąc październik realizowali projekt pt.,,Zdrowo jem, więcej wiem” , którego honorowym patronatem jest Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Projekt ten jest prowadzony przez fundację BOŚ. Zadaniem uczniów było przejście przez szereg zadań i konkursów, które miały wspólny cel – dowiedzieć się jak najwięcej o zdrowym odżywianiu. Nauczyciele klas młodszych przeprowadzili scenariusze lekcji pt.,, Smacznie, zdrowo, kolorowo” oraz ,,Każdy uczeń chce zostać Siłaczem”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się z czego składa się piramida żywieniowa, jak ważną rolę odgrywają owoce i warzywa w ich diecie, co to są witaminy i w czym można je odnaleźć. Oprócz tego bawiły się w rozpoznawanie owoców i warzyw z zawiązanymi oczami, rozplanowały w swojej tygodniowej diecie ich spożywanie oraz wykonały zdrowe przekąski dla swoich kolegów i koleżanek. Na lekcji WF każdy walczył o miano Siłacza. Dzieci miały za zadanie wykonać szereg zadań, za które otrzymywały punkty. Wszystkim poszło rewelacyjnie, a lekcja miała na celu zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej. Dodatkowo każda klasa opracowała swoją Klasową Księgę Zagadek Owocowo- Warzywnych oraz wspólnie wszystkie klasy wykonały gazetkę ścienną ze swoimi pracami. Korzystając z pięknej pogody uczniowie wraz z nauczycielami i panem dyrektorem wybrali się do pobliskiego sadu i pola uprawnego, aby przyjrzeć się bliżej pracy sadownika i rolnika. Wycieczka ta bardzo się wszystkim podobała. Projekt ten bardzo przypadł uczniom do gustu i mamy nadzieję, że da im dużo do myślenia na temat ich zdrowia, odżywiania i aktywności fizycznej.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach