Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
AKCJA EWAKUACJA 25 września 2015 r. - ŻYCIE LUDZKIE JEST BEZCENNE

AKCJA EWAKUACJA 25 września 2015 r. - ŻYCIE LUDZKIE JEST BEZCENNE

Warszawa 29.09.2015

25 września o godzinie 830 został ogłoszony alarm, podczas którego odbyła się próbna ewakuacja w sytuacji zagrożenia pożarowego.

 25 września o godzinie 830  został ogłoszony alarm,  podczas którego odbyła się próbna ewakuacja w sytuacji zagrożenia pożarowego.  

Ćwiczenia zostały przeprowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną w Wodzisławiu. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownicy szkoły opuścili budynek  zgodnie z oznakowaną drogą  i zasadami obowiązującymi podczas ewakuacji. Wszyscy zgromadzili się na placu szkolnym. Jeden z uczniów został wraz z opiekunem w klasopracowni na I piętrze budynku szkoły. Po przyjeździe straży i dokonaniu powtórnej obecności uczniów, nastąpiła ewakuacja poszkodowanej osoby, a następnie pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie obserwowali  trudną i niebezpieczną pracę strażaków podczas sytuacji kryzysowych. Po zakończeniu ćwiczeń   wszyscy  uczestnicy  mogli przymierzyć strój strażaka oraz zobaczyć sprzęt, w  jaki   jest wyposażony samochód strażacki. Nasi uczniowie zadawali gościom wiele pytań związaną z ich  pracą .

    Słowa uznania i podziękowania za trud, poświęcenie , narażanie własnego życia celem ratowania poszkodowanych w sytuacjach kryzysowych  wszystkim pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej z Wodzisławia ze szczególnym podziękowaniem za przeprowadzoną akcję ewakuacyjną w naszej szkole w imieniu uczniów, nauczycieli i pracowników złożyła Pani dyrektor. 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach