Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
AKCJA EKOLOGICZNA

AKCJA EKOLOGICZNA

Warszawa 26.09.2015

SPRZĄTANIE ŚWIATA I ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA - WRZESIEŃ 2015 r.

 Samorządowa Szkoła Podstawowa, podobnie jak w latach poprzednich  uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się 18 września 2015 r.

Przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-VI wraz z wychowawcami rozpoczęli akcję po trzeciej godzinie lekcyjnej. Każdej klasie został przydzielony inny teren do sprzątania. Zaopatrzeni w worki na śmieci otrzymane z Urzędu Gminy w Wodzisławiu uczniowie uprzątnęli teren wokół szkoły, przystanek autobusowy, rowy wzdłuż dróg prowadzących do szkoły, oraz drogę przez wieś. Po powrocie odpoczywaliśmy przy ognisku urządzając również w tym dniu Święto Pieczonego Ziemniaka. Czekając na upieczone ziemniaki uczniowie najpierw upiekli kiełbaski, a później wzięli udział w zabawach, w których główną rolę odgrywał ziemniak. Wszyscy wspaniale się bawili, a główną atrakcją dzisiejszego dnia było pieczenie kiełbasek i oczywiście ziemniaków. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „