Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
AKCJA CHARYTATYWNA na rzecz Kamila wrzesień 2015r.

AKCJA CHARYTATYWNA na rzecz Kamila wrzesień 2015r.

Warszawa 26.09.2015

" SZCZĘŚCIE TO ZNACZY POMÓC I SPEŁNIĆ MARZENIA " -podsumowanie Akcji charytatywnej

SZCZĘŚCIE  TO  ZNACZY  POMÓC I  SPEŁNIĆ  MARZENIA - Akcja charytatywna

Pod takim hasłem została zorganizowana pomoc charytatywna mająca na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz Kamila.

    Szkolna Kasa Oszczędności działająca w naszej szkole od wielu lat współpracuje z Fundacją i pomaga w miarę swoich możliwości spełnić marzenia podopiecznych.

    W tym roku również odpowiedzieliśmy na apel skierowany przez Fundację do nas  z prośbą o pomoc dla Kamila.

Akcja stawia za cel pomoc Kamilowi, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Kamil jest bardzo pogodnym i otwartym chłopcem pomimo własnych ograniczeń. Każdego dnia stawia czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz codziennej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji  i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych. Koszty są tak duże, że przewyższają możliwości finansowe rodziny Kamila, dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do tej akcji.

    Wiemy doskonale, że od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu zależeć będzie Jego edukacja. Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są ogromne i nie jesteśmy w stanie ich pokryć w całości, ale choć w pewnym stopniu przyczynimy się do spełnienia marzeń Kamila.

    Uczniowie w ramach prowadzonej akcji charytatywnej na rzecz Kamila mogli nabywać kalendarzyki – cegiełki oraz przekazywać dowolne kwoty. Dzięki tej zbiórce ogólnie udało nam się zebrać 350. 00 sto trzysta pięćdziesiąt zł. Każdy darczyńca tej akcji otrzymał serduszko – symbol wdzięczności za dar serca okazany Kamilowi.

    Dzięki takim akcjom prowadzonym w naszej szkole przez opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności na rzecz potrzebujących osób wspólnie wkraczamy w świat ogromnych wartości, jakimi są otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość, a przede wszystkim dobroć.

    Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu finansowemu Kamil uwierzy, że życie jest piękne  a  ludzie są dobrzy.

    Za przyłączenie się do akcji serdecznie wszystkim dziękujemy.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki