Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
ADAM MICKIEWICZ patronem Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lubczy - uroczyste obchody

ADAM MICKIEWICZ patronem Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lubczy - uroczyste obchody

Warszawa 23.10.2015

Jesteśmy szkołą mickiewiczowską -to zobowiązuje. Wiele inicjatyw jakie podejmujemy wynika z przywiązania do naszego patrona i jego idei.

Dnia 19 października o godz. 12:00 w naszej szkole, w niecodziennej atmosferze odbyła się uroczystość z okazji ślubowania uczniów klasy pierwszej, Dnia Edukacji Narodowej i Święta Patrona Szkoły.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Wodzisław- p. Bożena Szczypiór, poseł na Sejm RP – p. Mirosław Pawlak, Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty- p. Małgorzata Hola, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu – p. Stanisław Liburski, radny Gminy Wodzisław – p. Henryk Kowal, radny Powiatu Jędrzejów – p. Mariusz Zieliński, p. Włodzimierz Siwiec – przedstawiciel RSP w Przezwodach oraz przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice uczniów klasy pierwszej.

Na początku uczennica klasy szóstej Natalia Tabiszewska wprowadziła wszystkich  w atmosferę uroczystości przedstawiając pierwszaków, którzy zaprezentowali  swoje umiejętności i zdolności przed Patronem Szkoły – Adamem Mickiewiczem. Jego obecność  zaakcentowała obchody Święta Patrona Szkoły. Zarówno Patron, jak  i licznie zgromadzona publiczność wysoko ocenili umiejętności dzieci i zgodnie stwierdzili, że zasługują one na przyjęcie do grona uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Lubczy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki