Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy
26. FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI!

26. FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI!

Warszawa 30.04.2018

14 stycznia br. odbyła się w naszej szkole Impreza Zamknięta zorganizowana w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Celem tegorocznej akcji było zgromadzenie środków dla wyrównywania szans
w leczeniu noworodków. Dzięki hojności uczestników imprezy udało nam się zebrać 2622 zł 46 gr.

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy bogaty program artystyczny.

Podczas inscenizacji jasełek i koncertu kolęd widzowie mieli okazję przypomnieć sobie niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Ponadto na naszej scenie pojawiły się pokazy taneczne, prezentacje utworów wokalnych i instrumentalnych oraz recytacje wierszy. Nad częścią artystyczną pracowały panie - wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej. Zgodnie z ideą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -„Ratujemy i uczymy ratować”- uczniowie z kl. III „A” gimnazjum –przygotowali krótki kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaprezentowali algorytm postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Pokaz zakończył się konkursem, w którym ochotnicy sprawdzali swoje umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali nagrody w postaci oryginalnych gadżetów. Do naszej akcji przyłączyły się również panie z firmy Avon. Zainteresowane osoby mogły zapoznać się z produktami tej marki,  zasięgnąć porad kosmetycznych lub skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Organizatorzy 26. Finału WOŚP serdecznie dziękują pani Dyrektor za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, wszystkim gościom i ofiarodawcom, rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania