Lista wiadomości
Znamy laureatów konkursów V edycji Programu TalentowiSKO

Znamy laureatów konkursów V edycji Programu TalentowiSKO

WiadomościSKO Warszawa 11.06.2018

W poniedziałek, 11 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursów w Programie TalentowiSKO.

W poniedziałek, 11 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono  nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursów w Programie TalentowiSKO. W uroczystości wzięło udział ponad 120 gości. Do centrali Banku BPS przybyli laureaci pierwszych miejsc etapu regionalnego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.  Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie SKO i przedstawiciele Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS. Do siedziby Banku BPS przybyli także reprezentanci instytucji, które wspierają Program TalentowiSKO: Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Gospodarzem spotkania był Pan Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Gratuluję dzieciom i młodzieży. Składam wyrazy szacunku i podziękowania na ręce nauczycieli – pasjonatów, którzy zaangażowali się w zadania konkursowe. Dziękuję dyrektorom szkół za wyjątkową współpracę z Bankami Spółdzielczymi i wreszcie dziękuję bankowcom za zaangażowanie, wynikające z poczucia misji i wagi Programu TalentowiSKO dla ich banków, ale i przyszłych dorosłych, którzy będą mogli świadomie korzystać z dobrodziejstw ekonomii – z nadzieją na przyszły rozwój ich firm i realizacji marzeń.– powiedział Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Podczas uroczystości dzieci i opiekunowie SKO odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci, opiekunów SKO i przedstawicieli Banków Spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość była wizyta w Teatrze Syrena w Warszawie i zajęcia teatralne. 

Program TalentowiSKO powstał w 2013 r. Rozwija ideę Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonych przez Banki Spółdzielcze. Uczy systematycznego oszczędzania, gospodarowania finansami, pokazuje pozytywne wzorce przedsiębiorczych postaw. Co roku w ramach Programu najmłodsi mierzą się w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, podczas którego m.in. wystawiają przedstawienie o oszczędzaniu i sprawdzają swoją wiedzę na temat finansów w turnieju. Gimnazjaliści i uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych rywalizują w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, gdzie mają za zadanie zorganizować zbiórkę pieniędzy na ważny społecznie cel. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłaszają do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysły na własny biznes.

W maju obradowały Komisje Regionalne, które z blisko 300 szkół wyłoniły laureatów na etapie regionu. 29 maja br. Komisja Krajowa wyłoniła spośród nich zwycięzców na szczeblu centralnym. W Komisjach zasiadali przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, Krajowej Rady Spółdzielczej, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Banków Spółdzielczych z Grupy BPS oraz Banku BPS.

Do tegorocznych zmagań konkursowych stanęło blisko 30 000 uczniów. We wrześniu ruszy kolejna, szósta już edycja Programu. Do tej pory zanotowaliśmy blisko  1 000 000 wejść na TalentowiSKO.pl. Wiele szkół prowadzi na niej swojego bloga, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły. Profil Programu na Facebooku lubi ponad 9 100 użytkowników.

Zwycięzcy V edycji Programu TalentowiSKO 2017/ 2018 – etap centralny:

W konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” dla szkół podstawowych:

 • I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych (po patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie)
 • II miejsce Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nałęczowie)
 • III miejsce Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligota Woźnicka (pod patronatem Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie)

W konkursie „Spółdzielnia dobrych serc” dla klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych:

 • I miejsc Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)
 • II miejsce Szkoła Podstawowa we Wróblińcu (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu)
 • III miejsce Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mielcu

W konkursie „Inkubator szkolnych biznesów” dla szkół ponadgimnazjalnych:

 • I miejsca Lidia Iwaniuk i Marta Moroń z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta w Wiśle (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Cieszynie)
 • II miejsce Robert Chołodecki z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu)
 • III miejsce Gabriela Świniuch, Katarzyna Pasowicz i Judyta Ziajor z Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Sędziszowie Małopolskim

W tym roku dodatkowe nagrody dla uczestników konkursów Programu TalentowiSKO ufundowała Fundacja Rozwoju Bankowości Spółdzielczej. Laureatami tych nagród zostali:

 • Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu)
 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)
 • Anna Janowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej)

Serdecznie gratulujemy laureatom!

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI ETAPU REGIONALNEGO

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN