Lista wiadomości
ZAKOŃCZYŁA SIĘ DRUGA EDYCJA PROGRAMU TALENTOWISKO 2014/ 2015

ZAKOŃCZYŁA SIĘ DRUGA EDYCJA PROGRAMU TALENTOWISKO 2014/ 2015

Warszawa, 12 czerwca 2015 r. – rozstrzygnięto konkursy dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach Drugiej Edycji Programu TalentowiSKO.

Do konkursów przystąpiło ponad 30 000 dzieci i młodzież z ponad 400 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, realizujących program pod patronatem Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. Ponadto ponad 250 szkół prowadzi swojego bloga na platformie internetowej programu TalentowiSKO, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły.

Dla najmłodszych przygotowany został konkurs „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”. Dzieci miały za zadanie zorganizować konkurs o oszczędzaniu, przygotować przedstawienie na temat związany z finansami oraz aukcję na określony cel. Gimnazjaliści współzawodniczyli w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, w ramach którego organizowali zbiórkę pieniędzy na wybraną akcję społeczną. Licealiści zgłaszali natomiast do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysły na własny biznes.

W ostatnim tygodniu maja obradowały komisje regionalne, których wyłoniły laureatów na etapie regionu. 10 czerwca br. Komisja Krajowa wyłoniła spośród nich zwycięzców na szczeblu centralnym. W komisjach konkursowych zasiadali przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Banków Spółdzielczych oraz Banku BPS.

Zwycięzcy Drugiej Edycja Programu TalentowiSKO 2014/ 2015:

W kategorii Szkoły Podstawowe
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Lisiowólce z liczbą punktów 105 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim)
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Piątka w Paszczynie z liczbą punktów 104 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Ropczycach)
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bilczy z liczbą punktów 102 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Kielcach)

W kategorii Szkoły Gimnazjalne
I miejsce - Gimnazjum w Starym Zamościu z liczbą punktów 84 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)
II miejsce - Gimnazjum im. W. Witosa w Pławie z liczbą punktów 81 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mielcu)
III miejsce - nie przyznano

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne
I miejsce -  I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej  z liczbą punktów 91 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej)
II miejsce - ZSE w Mińsku Mazowieckim z liczbą punktów 89 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim)
III miejsce – nie przyznano

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?