Lista wiadomości
W siedzibie Banku BPS wręczyliśmy nagrody w Programie TalentowiSKO Banków Spółdzielczych

W siedzibie Banku BPS wręczyliśmy nagrody w Programie TalentowiSKO Banków Spółdzielczych

WiadomościSKO Warszawa 13.06.2017

W poniedziałek, 12 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczyliśmy nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursów Programu TalentowiSKO. W uroczystości wzięło udział około 130 gości.

Do centrali Banku BPS przybyli laureaci pierwszych miejsc etapu regionalnego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie SKO i przedstawiciele banków spółdzielczych Zrzeszenia BPS. Do siedziby Banku BPS przybyli także reprezentanci instytucji, którzy wspierają Program TalentowiSKO.

Do tegorocznej edycji konkursów przystąpiło ponad 25 000 uczniów z  blisko 200 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz niespełna 60 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Poziom prac był wysoki a rywalizacja zacięta.

Gratuluję dzieciom, młodzieży, poszczególnym szkołom. Składam wyrazy szacunku i podziękowania na ręce nauczycieli – pasjonatów ekonomii, którzy zaangażowali się w zadania konkursowe i programowe. Dziękuję dyrektorom szkół za wyjątkową współpracę z bankami spółdzielczymi i wreszcie dziękuję bankowcom za zaangażowanie, wynikające z poczucia misji i wagi Programu TalentowiSKO dla ich banków, ale i przyszłych dorosłych, którzy będą mogli świadomie korzystać z dobrodziejstw ekonomii – z nadzieją na przyszły rozwój ich firm i realizacji marzeń. Dziękuję również instytucjom, które wspierają  TalentowiSKO – Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, Krajowej Radzie Spółdzielczej, Krajowemu Związkowi Banków Spółdzielczych, Związkowi Gmin Wiejskich oraz kuratoriom oświaty - powiedział Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Podczas uroczystości dzieci i opiekunowie SKO odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci, opiekunów SKO i przedstawicieli banków spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość była wizyta na PGE Narodowym i wycieczka trasą „Piłkarskie emocje”. Dzieci obejrzały m.in. szatnie dla piłkarzy i sale konferencyjne dla mediów.

W maju obradowały Komisje Regionalne, które wyłoniły laureatów na etapie regionu. 29 maja br. Komisja Krajowa wyłoniła spośród nich zwycięzców na szczeblu centralnym.

Zwycięzcy IV edycji Programu TalentowiSKO 2016/ 2017 – ETAP CENTRALNY:

W konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym"

  • I miejsce Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej (Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie)
  • II miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II-Papieża w Orłowie Drewnianym (Bank Spółdzielczy w Izbicy)
  • III miejsce Szkoła Podstawowa w Lisiowólce (Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim

W konkursie "Spółdzielnia dobrych serc"

  • I miejsce Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy (Bank Spółdzielczy w Nidzicy)
  • II miejsce Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie (Bank Spółdzielczy w Lubartowie
  • III miejsce Gimnazjum we Wróblińcu (Bank Spółdzielczy w Miliczu)

W konkursie "Inkubator szkolnych biznesów"

  • I miejsce Anna Janowska I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej (Bank Spółdzielczy w Limanowej)
  • II miejsce Damian Piwowarski, Radosław Traczyk, Piotr Szulczyk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu (Bank Spółdzielczy w Jasieńcu)
  • III miejsce Wiktoria Szewczyk III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu (Bank Spółdzielczy w Izbicy)

We wrześniu ruszy kolejna, piąta już edycja Programu. Do tej pory zanotowaliśmy blisko  1 000 000 wejść na TalentowiSKO.pl. Ponad 500 szkół prowadzi na niej swojego bloga, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły. Profil Programu na Facebooku lubi blisko 8 300  użytkowników.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?