Lista wiadomości
Start VI edycji Programu TalentowiSKO.

Start VI edycji Programu TalentowiSKO.

WiadomościSKO Warszawa 31.08.2018

Rozpoczęła się VI edycja Programu TalentowiSKO

Przygotowaliśmy dla was nowe scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne oraz karty pracy w formie „map myśli”. Wasi opiekunowie mogą pobrać wszystkie materiały w panelu dla Szkół po zalogowaniu.

W tegorocznych scenariuszach postanowiliśmy pokazać Wam jak pozyskać wsparcie finansowe dla projektów i rozmawiać z potencjalnym sponsorem. Rozwiniecie swoją wiedzę na temat finansów i instytucji/postaci, które finansują projekty, począwszy od naukowych przez kulturalne po infrastrukturalne. Dzięki temu poznacie takie terminy jak: filantrop, mecenas, sponsor, fundraiser, inwestor. Zobaczycie także różnice pomiędzy nimi, w tym jakimi motywami kierują się wspierając działania.

Nowością są karty pracy w formie „map myśli”. Kolorowe mapy przeprowadzą Was przez takie tematy jak: Co to jest podatek? Jak wygląda droga złotówki? oraz Co to jest Bank Spółdzielczy?

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was prezentacje multimedialne, które w prosty i ciekawy sposób opowiedzą Wam o najważniejszych sprawach związanych z finansami.

Ważnym elementem Programu TalentowiSKO są konkursy, które tradycyjnie wystartują 30 września. Nie zapomnijcie o zgłoszeniu! W ramach konkursu „Spółdzielnia dobrych serc” będziecie organizować zbiórkę pieniędzy na szczytny, ważny lokalnie cel społeczny. Przewidziane są atrakcyjne nagrody!

TalentowiSKO uzyskało patronat: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratoriów Oświaty z całej Polski, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Krajowej Rady Spółdzielczej.

Zapraszamy do udziału w Programie i życzymy dobrej zabawy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii