Lista wiadomości
Przysłowia dotyczące oszczędzania, czy je znasz?

Przysłowia dotyczące oszczędzania, czy je znasz?

WiadomościSKO TalentowiSKO Warszawa 26.09.2014

„Od przybytku głowa nie boli”, „Pieniądze szczęścia nie dają”, „Grosz do grosza, a będzie kokosza”, „Człowiek biedny ceni sobie każdą złotówkę, bogaty każdy grosz” i wiele innych…

To tylko niektóre z przysłów dotyczących pieniędzy i zarządzania nimi. Jesteście dopiero w podstawówce, jednak na pewno, wiele z nich jest Wam znanych. Czy wiecie, co oznaczają i stosujecie mądre rady w nich zawarte w Waszym życiu?

„Od przybytku głowa nie boli” – Przysłowie oznacza, że nie będziemy przejmowali się, gdy będziemy mieli więcej pieniędzy, niż mamy teraz.

„Pieniądze szczęścia nie dają” – Te mądre stwierdzenie oznacza, że szczęście to nie tylko pieniądze. Powinny być one raczej dodatkiem do innych fajnych rzeczy, jak: rodzina, przyjaciele.

„Grosz do grosza, a będzie kokosza” – W przysłowiu tym podkreśla się, że odkładając nawet bardzo drobne kwoty, na przykład z comiesięcznego kieszonkowego, można kiedyś uzbierać naprawdę dużą sumę. A to pozwoli Wam kupić sobie nową, bardzo fajną zabawkę.

„Człowiek biedny ceni sobie każdą złotówkę, bogaty każdy grosz” – Powinniście wiedzieć, że ludzie, którzy mają dużo pieniędzy bardzo rozsądnie nimi gospodarują. Przywiązują wagę do każdego grosza. Dzięki temu mają tych groszy więcej, niż ktoś, kto jest rozrzutny i wydaje dużo pieniędzy, a więc mniej oszczędza.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?