Lista wiadomości
Przysłowia dotyczące oszczędzania, czy je znasz?

Przysłowia dotyczące oszczędzania, czy je znasz?

WiadomościSKO TalentowiSKO Warszawa 26.09.2014

„Od przybytku głowa nie boli”, „Pieniądze szczęścia nie dają”, „Grosz do grosza, a będzie kokosza”, „Człowiek biedny ceni sobie każdą złotówkę, bogaty każdy grosz” i wiele innych…

To tylko niektóre z przysłów dotyczących pieniędzy i zarządzania nimi. Jesteście dopiero w podstawówce, jednak na pewno, wiele z nich jest Wam znanych. Czy wiecie, co oznaczają i stosujecie mądre rady w nich zawarte w Waszym życiu?

„Od przybytku głowa nie boli” – Przysłowie oznacza, że nie będziemy przejmowali się, gdy będziemy mieli więcej pieniędzy, niż mamy teraz.

„Pieniądze szczęścia nie dają” – Te mądre stwierdzenie oznacza, że szczęście to nie tylko pieniądze. Powinny być one raczej dodatkiem do innych fajnych rzeczy, jak: rodzina, przyjaciele.

„Grosz do grosza, a będzie kokosza” – W przysłowiu tym podkreśla się, że odkładając nawet bardzo drobne kwoty, na przykład z comiesięcznego kieszonkowego, można kiedyś uzbierać naprawdę dużą sumę. A to pozwoli Wam kupić sobie nową, bardzo fajną zabawkę.

„Człowiek biedny ceni sobie każdą złotówkę, bogaty każdy grosz” – Powinniście wiedzieć, że ludzie, którzy mają dużo pieniędzy bardzo rozsądnie nimi gospodarują. Przywiązują wagę do każdego grosza. Dzięki temu mają tych groszy więcej, niż ktoś, kto jest rozrzutny i wydaje dużo pieniędzy, a więc mniej oszczędza.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?