Lista wiadomości
Piękna polszczyzna - poszukiwana

Piękna polszczyzna - poszukiwana

WiadomościSKO Warszawa 06.04.2017

Choć ostatnimi czasy przestrzeganie zasad dobrego wychowania uległo znacznemu rozluźnieniu, warto zdawać sobie sprawę, że przygotowując się do roli przedsiębiorcy, należy te zasady znać.

Najbardziej cenionym jest poprawny, unikający wulgaryzmów – także w sytuacjach prywatnych – język. Warto więc ograniczać w codziennej polszczyźnie niechlubne przerywniki, jak również uczyć się pisania pism użytkowych. Dobry przedsiębiorca to także ktoś, kto ma pasję, sporo na ten temat czyta, jest ciekawą osobowością.

A wydaje się na pozór, że język polski ma niewiele z ekonomią wspólnego. Nic bardziej błędnego! Dobry biznesmen to ktoś, kto świetnie argumentuje, logicznie analizuje, dobrze pisze.  No i oczywiście wnikliwie obserwuje rzeczywistość!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?