Lista wiadomości
Piękna polszczyzna - poszukiwana

Piękna polszczyzna - poszukiwana

WiadomościSKO Warszawa 06.04.2017

Choć ostatnimi czasy przestrzeganie zasad dobrego wychowania uległo znacznemu rozluźnieniu, warto zdawać sobie sprawę, że przygotowując się do roli przedsiębiorcy, należy te zasady znać.

Najbardziej cenionym jest poprawny, unikający wulgaryzmów – także w sytuacjach prywatnych – język. Warto więc ograniczać w codziennej polszczyźnie niechlubne przerywniki, jak również uczyć się pisania pism użytkowych. Dobry przedsiębiorca to także ktoś, kto ma pasję, sporo na ten temat czyta, jest ciekawą osobowością.

A wydaje się na pozór, że język polski ma niewiele z ekonomią wspólnego. Nic bardziej błędnego! Dobry biznesmen to ktoś, kto świetnie argumentuje, logicznie analizuje, dobrze pisze.  No i oczywiście wnikliwie obserwuje rzeczywistość!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku