Lista wiadomości
Najmłodsi miliarderzy na świecie

Najmłodsi miliarderzy na świecie

WiadomościSKO Dla szkół Warszawa 13.11.2013

37,8 mld dolarów – tyle wg magazynu Forbes wynosi majątek 10 najmłodszych miliarderów na świecie

4 z nich związanych było, bądź jest z największym portalem społecznościowym, czyli Facebookiem. Poniżej przeczytacie o nich kilka słów.

Mark Zuckerberg – założyciel Facebooka ma obecnie 28 lat, a jego majątek wyceniany jest na 13,3 mld dolarów. Zuckerberg, jako student Harvardu, zanim założył Facebooka opracował również serwisy. Były to:

- Coursematch, serwis który pozwalał studentom widzieć listę pozostałych studentów zapisanych na ten sam rok

- Facemash.com - strona , która pozwalała na ocenę zamieszczonych na niej zdjęć użytkowników. Serwis istniał jednak tylko cztery godziny, ponieważ administracja uniwersytecka szybko go zablokowała.

Najmłodszy z miliarderów Dustin Moskovitz, ma 28 lat i posiada majątek szacowany na 3,8 mld dolarów. Jest jednym z założycieli Facebooka, choć obecnie w nim nie pracuje, to nadal posiada 5% jego akcji.

Do grona najmłodszych miliarderów zalicza się również 30-letni Eduardo Saverin – także początkowo związany z Facebookiem. Posiada obecnie 5% akcji spółki, a jego majątek wyceniany jest na 2,2 mld dolarów.

Wśród Facebookowych miliarderów znajduje się również Sean Parker, który w wieku 24 lat pełnił rolę pierwszego prezesa tego portalu społecznościowego. Jego majątek wynosi około 2 mld dolarów. Co ciekawe Parker już w wieku 19 lat szturmem wdarł się do przemysłu muzycznego dzięki serwisowi Napster, która pozwala na wyszukiwanie, zakup i pobieranie muzyki z Internetu.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?