Lista wiadomości
Konkurencja na rynku produktów, kto i jak ją wygrywa?

Konkurencja na rynku produktów, kto i jak ją wygrywa?

Każdy z nas nie raz w życiu stworzył, czy też wymyślił coś, z czego był potem bardzo dumny. Podobnie jest z przedsiębiorcami. Zdarza im się wymyślić produkt, który jest lepszy od innych i rewolucjonizuje świat. Przedsiębiorcy to ponadto osoby aktywne. Jak działają zatem, aby przegonić konkurencję, kiedy mają już gotowy produkt? A czego my możemy się od nich nauczyć?

Nasze decyzje zakupowe, czyli fakt dlaczego stojąc przed półką pełną produktów wybieramy jeden – nasz ulubiony, a nie inny ciężko opisać. Wpływa na to naprawdę wiele rzeczy, między innymi nasz aktualny humor, czy też stosunek do danej firmy. Czasami, jeśli macie mniej kieszonkowego zapewne decyduje cena – wybieracie zwyczajnie coś tańszego. Jak jednak same firmy walczą o nasze łaski? Między innymi oferując rzeczy, których wcześniej nie mogliśmy kupić i cieszyć się ich funkcjonalnością. Telewizja, a także inne media są także przepełnione reklamami. Niektóre z nich zapamiętujemy, inne po chwili zapominamy. Te zapamiętane mogą sprawić, że będziemy chcieli spróbować danego produktu, skoro jest tak fajnie przedstawiany. Macie zapewne swoje ulubione reklamy, nie?

Jako przyszli przedsiębiorcy musicie pamiętać, że już na starcie bardzo ważny jest Wasz wizerunek i obraz tego, co chcecie sprzedać. Aby wygrać z konkurencją, istotne jest  ustalenie obranego kierunku rozwoju, wyznaczenie celi na przyszłość, stworzenie profilu potencjalnego konsumenta. Najważniejsza jest jednak pewność siebie oraz wiara we własne pomysły i możliwości. Wasza postawa i umiejętność „sprzedania” wizji mogą zostać pozytywnie ocenione przez odbiorców i przełożyć się na wyniki sprzedaży produktu, bądź usługi.

Jak stać się przedsiębiorcą, który zmieni w przyszłości oblicze świata? Co robić, w którym kierunku się rozwijać? Przede wszystkim róbcie to, co lubicie. Jeśli przyjemność sprawia wam nauka informatyki rozwijajcie się tym kierunku. Jeśli lubicie polski, czy biologię – podobnie. Zwyczajnie cieszcie się także życiem i myślcie. W sklepach jest już wiele produktów oraz usług, jednak być może nawet całkiem przypadkiem wpadniecie na pomysł, który mógłby ułatwić komuś życie. Następnie próbujcie go realizować. Wiele osób zaczynało być przecież przedsiębiorczym jeszcze jako młodzież, taka jak wy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?