Lista wiadomości
Kieszonkowe – moja pierwsza pensja

Kieszonkowe – moja pierwsza pensja

WiadomościSKO Warszawa 04.11.2015

Jak wynika z codziennej praktyki, niewielu gimnazjalistów otrzymuje od rodziców kieszonkowe, podczas gdy taka, wypłacana raz w miesiącu suma pieniędzy, doskonale uczy planowania wydatków, oszczędzania, szacunku dla pracy rodziców.

Może warto porozmawiać z nimi o tym fakcie i określić możliwą do zaakceptowania dla obu stron kwotę? Oczywiście wiąże się to również z faktem, że staniemy się dysponentami tej sumy i nie bardzo będzie wypadało prosić o dodatkowe dofinansowania naszych zachcianek przez rodziców. Ale jaka to przyjemność – móc dysponować swoimi pieniędzmi, z którymi można zrobić, co się tylko zamarzy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?