Lista wiadomości
Kiedy mogę założyć swoje pierwsze konto w banku?

Kiedy mogę założyć swoje pierwsze konto w banku?

WiadomościSKO OpowieściSKO Warszawa 29.04.2014

Pewnie wielu z was wydaje się, że konto w banku przeznaczone jest jedynie dla dorosłych. Jeżeli tak właśnie myślicie, to jesteście w błędzie. Sprawdź, kiedy i na jakich zasadach możesz założyć swoje pierwsze konto!

Portfel i świnka skarbonka to nie jedyne miejsca, w których możesz trzymać swoje oszczędności. Już w dzień swoich trzynastych urodzin masz możliwość korzystania z konta młodzieżowego. Żeby je założyć potrzebna będzie Ci jedynie zgoda rodzica lub prawnego opiekuna. Warto również zapoznać się z ofertą banków, ponieważ jak już pewnie wiesz, konta bankowe różnią się od siebie.

Posiadanie własnego konta ma wiele plusów. Po pierwsze bezpieczeństwo. Osoby, które przechowują swoje oszczędności w banku, nie muszą nosić gotówki przy sobie. Wystarczy karta do wypłat z bankomatów i płatności w sklepach. A co się stanie, gdy nasza karta się zgubi? Czy każdy będzie mógł nią płacić? Nie! Z konta będą mogli korzystać jedynie osoby, które znają specjalny kod PIN, którym karta jest zabezpieczona.

Kolejnym plusem jest wygoda i więcej możliwości. Dzięki własnemu kontu będziesz mógł łatwo dokonywać płatności w sklepach internetowych. Co więcej, gdy na wycieczce szkolnej okaże się, że zabrakło ci pieniędzy, albo zapomniałeś ich spakować, zawsze będziesz mógł poprosić, (np. rodziców) aby przelali ci środki na konto. Po chwili będziesz miał do nich dostęp, bez względu na odległość, która was dzieli.

Dzięki środkom zgromadzonym na koncie nauczysz się zarządzać swoimi oszczędnościami. Mając do niego dostęp będziesz w stanie sprawdzić kiedy i na co wydałeś swoje kieszonkowe. W każdej chwili będziesz mógł też bez problemu sprawdzić ile pieniędzy zaoszczędziłeś i ile brakuje Ci jeszcze do wyznaczonego celu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii