Lista wiadomości
Jak oszczędzać, żeby oszczędzić?

Jak oszczędzać, żeby oszczędzić?

WiadomościSKO Warszawa 24.02.2014

Są osoby, które mówią, że nie mają z czego oszczędzić. Są też takie, które zaczynają oszczędzać, ale szybko się zniechęcają. Tak naprawdę odłożenie pieniędzy jest bardzo łatwe, gdy zna się kilka prostych „trików na oszczędzanie”.

Po pierwsze bądźmy systematyczni. Jest to bardzo prosty „trik” do wprowadzenia w życie. Każdy z was dostaje od rodziców drobne sumy, na przykład na zakupy w sklepiku szkolnym. Wystarczy, że założymy sobie, że dziennie nie wydamy więcej niż … i  tu sobie określamy kwotę, np. 5 zł. Resztę otrzymanych pieniędzy odkładamy do skarbonki.

Bardzo dobrym pomysłem jest też założenie młodzieżowego konta bankowego. Zasada jest prosta. Pod koniec miesiąca całą zaoszczędzoną sumę ze skarbonki wpłacamy na nasze konto. Działa to bardziej motywująco niż tylko odkładanie do skarbonki, gdyż systematycznie widzimy, o jaką kwotę przyrosły nasze oszczędności.

Pamiętajmy też, że te same rzeczy możemy kupić dużo taniej, a tym samym zaoszczędzić pokaźną kwotę, jeśli nasze zakupy będą bardziej przemyślane. Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie postawić to: „Czy na pewno potrzebuję tego produktu?”. Kiedy dostajecie od rodziców pieniądze na wyjście ze znajomymi, np. do kina lub na łyżwy, pójdźcie w tygodniu zamiast w weekend – zazwyczaj jest wtedy taniej. Przyjemność jest ta sama, a zobaczycie, jak szybko dzięki temu „trikowi” wasze oszczędności zaczną rosnąć.

A jakie są wasze sposoby na oszczędzanie? :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?