Lista wiadomości
Jak oszczędzać, żeby oszczędzić?

Jak oszczędzać, żeby oszczędzić?

WiadomościSKO Warszawa 24.02.2014

Są osoby, które mówią, że nie mają z czego oszczędzić. Są też takie, które zaczynają oszczędzać, ale szybko się zniechęcają. Tak naprawdę odłożenie pieniędzy jest bardzo łatwe, gdy zna się kilka prostych „trików na oszczędzanie”.

Po pierwsze bądźmy systematyczni. Jest to bardzo prosty „trik” do wprowadzenia w życie. Każdy z was dostaje od rodziców drobne sumy, na przykład na zakupy w sklepiku szkolnym. Wystarczy, że założymy sobie, że dziennie nie wydamy więcej niż … i  tu sobie określamy kwotę, np. 5 zł. Resztę otrzymanych pieniędzy odkładamy do skarbonki.

Bardzo dobrym pomysłem jest też założenie młodzieżowego konta bankowego. Zasada jest prosta. Pod koniec miesiąca całą zaoszczędzoną sumę ze skarbonki wpłacamy na nasze konto. Działa to bardziej motywująco niż tylko odkładanie do skarbonki, gdyż systematycznie widzimy, o jaką kwotę przyrosły nasze oszczędności.

Pamiętajmy też, że te same rzeczy możemy kupić dużo taniej, a tym samym zaoszczędzić pokaźną kwotę, jeśli nasze zakupy będą bardziej przemyślane. Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie postawić to: „Czy na pewno potrzebuję tego produktu?”. Kiedy dostajecie od rodziców pieniądze na wyjście ze znajomymi, np. do kina lub na łyżwy, pójdźcie w tygodniu zamiast w weekend – zazwyczaj jest wtedy taniej. Przyjemność jest ta sama, a zobaczycie, jak szybko dzięki temu „trikowi” wasze oszczędności zaczną rosnąć.

A jakie są wasze sposoby na oszczędzanie? :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku