Lista wiadomości

III edycja Programu TalentowiSKO

Warszawa, 1 września 2015 r. – Banki Spółdzielcze z Grupy BPS rozpoczynają III edycję Programu TalentowiSKO – nowej odsłony Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonych w Bankach Spółdzielczych od pokoleń.

Program TalentowiSKO zorientowany jest na rozwijanie przedsiębiorczych postaw i kreowanie umiejętności radzenia sobie w życiu. W tym celu opracowane zostały scenariusze lekcji, które kształcą sprawności dyskusji, przekonywania do swoich racji, uczą oszczędzania, zarabiania pieniędzy i uczestniczenia w planowaniu wydatków, wspierają ruch SKO.

W szkołach podstawowych kwestia oszczędzania zostanie przedstawiona jako ważna społeczna misja, która poza pieniędzmi dotyczy także czasu, energii, wody oraz zdrowia. Dzieci będą uczestniczyć także w zajęciach dotyczących motywacji do pracy. Gimnazjaliści będą dyskutować o swoich marzeniach i sposobach ich realizacji, przećwiczą przekonywanie innych do swoich racji oraz rozwiną umiejętności szukania najlepszych opcji zakupowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotują się do przyszłego podjęcia pracy. Określą swoje mocne i słabsze strony i nauczą się budować CV w zależności od specyfiki firmy, w której będą je składać.

Baza materiałów dostępna jest dla szkół na stronie www.talentowisko.pl. Platforma udostępnia także inspirujące ciekawostki dla dzieci i młodzieży, moduł do prowadzenia szkolnego bloga oraz służy komunikowaniu się uczestników Programu. Dla uczniów wszystkich poziomów szkół 30 września br. wystartują także konkursy rozwijające wiedzę o oszczędzaniu, w których przewidziano atrakcyjne nagrody.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS wspierają i aktywnie uczestniczą w życiu swoich lokalnych społeczności. Prowadzone przez nie Szkolne Kasy Oszczędności uczą przedsiębiorczości, oszczędzania i zarządzania swoimi pieniędzmi ok. 35 000 dzieci w całym kraju. Program TalentowiSKO jest dodatkowo szansą dla szkół do rozszerzenia edukacji, szczególnie w rejonach gdzie dostęp do zajęć pozalekcyjnych jest ograniczony. Uczniom zaś daje możliwość lepszego przygotowania się do testów, egzaminów, konkursów i olimpiad. Zadania proponowane w nowej edycji Programu TalentowiSKO są zgodne z Podstawą Programową Kształcenia Ogólnego i wspierają ministerialny program nauczania w zakresie nabywania praktycznych umiejętności, gdyż wyrastają z rzeczywistości, w której obraca się każde dziecko i każdy młody człowiek.

Szkoły zainteresowane przystąpieniem do Programu, zapraszamy do kontaktu z lokalnym Bankiem Spółdzielczym, biorącym udział w Programie. Wśród atrakcji dla dzieci jest m.in. okazja odwiedzenia banku w swojej okolicy i zobaczenia jak działa instytucja finansowa, co to jest skarbiec i czym różni się prawdziwy banknot od fałszywego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?