Lista wiadomości
Gimnazjaliści do boju!

Gimnazjaliści do boju!

WiadomościSKO Warszawa 23.04.2014

Święta Wielkanocne za nami, a już dzisiaj pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Egzaminów, które w dużym stopniu zaważą na waszym późniejszym życiu. Od ich wyniku zależeć będzie wybór liceum do którego pójdziecie oraz profil klasy, w której będziecie już na poważnie rozwijać wasze talenty.

Nie zapominajcie, że najważniejsze, czyli umiejętność myślenia, jest już w was! Jeśli tylko ruszycie głowami, to zadania okażą się proste i już niedługo będziecie je miło wspominali w ławce waszego wymarzonego liceum. Co jednak zrobić, aby w ten ważny dzień pokonać stres? Jak się odpowiednio przygotowywać do egzaminu?

Jeśli w dniu egzaminów strach zajrzy wam w oczy nie zapomnijcie o trzech głębokich wdechach – to zawsze pomaga. Pamiętajcie także o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Wody potrzebuje każda wasza komórka, tym bardziej w sytuacji stresowej, jaką niewątpliwie jest ten ważny dzień. Podchodząc do egzaminu powinniście być także wypoczęci, aby maksymalnie wykorzystać każdy talent, który w was drzemie, obojętnie, czy to matematyczny, polonistyczny, a może językowy.

Nie zapomnijcie także, już dzień przed egzaminem przygotować odpowiedni strój, tak aby rano tylko w niego wskoczyć i czuć się maksymalnie komfortowo. Odciążycie w ten sposób swoją już i tak mocno zaangażowaną w tym okresie głowę. Podobnie, jak ze strojem warto przygotować wcześniej także niezbędne podczas egzaminu rzeczy:
- legitymację szkolną,
- długopis, cienkopis lub pióro (czarny wkład),
- ołówek,
- gumkę do ścierania,
- linijkę,
- ekierkę oraz cyrkiel.

Przed egzaminem warto być nieco wcześniej w szkole , aby się nie stresować oraz pośmiać ze znajomymi,. Śmiech wpłynie pozytywnie na waszą kreatywność oraz pobudzi myślenie, a przybycie do szkoły przed czasem pozwoli uniknąć nieprzewidzianych sytuacji oraz stresu związanego z działaniem na ostatnią chwilę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?