Lista wiadomości
Gimnazjaliści do boju!

Gimnazjaliści do boju!

WiadomościSKO Warszawa 23.04.2014

Święta Wielkanocne za nami, a już dzisiaj pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Egzaminów, które w dużym stopniu zaważą na waszym późniejszym życiu. Od ich wyniku zależeć będzie wybór liceum do którego pójdziecie oraz profil klasy, w której będziecie już na poważnie rozwijać wasze talenty.

Nie zapominajcie, że najważniejsze, czyli umiejętność myślenia, jest już w was! Jeśli tylko ruszycie głowami, to zadania okażą się proste i już niedługo będziecie je miło wspominali w ławce waszego wymarzonego liceum. Co jednak zrobić, aby w ten ważny dzień pokonać stres? Jak się odpowiednio przygotowywać do egzaminu?

Jeśli w dniu egzaminów strach zajrzy wam w oczy nie zapomnijcie o trzech głębokich wdechach – to zawsze pomaga. Pamiętajcie także o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Wody potrzebuje każda wasza komórka, tym bardziej w sytuacji stresowej, jaką niewątpliwie jest ten ważny dzień. Podchodząc do egzaminu powinniście być także wypoczęci, aby maksymalnie wykorzystać każdy talent, który w was drzemie, obojętnie, czy to matematyczny, polonistyczny, a może językowy.

Nie zapomnijcie także, już dzień przed egzaminem przygotować odpowiedni strój, tak aby rano tylko w niego wskoczyć i czuć się maksymalnie komfortowo. Odciążycie w ten sposób swoją już i tak mocno zaangażowaną w tym okresie głowę. Podobnie, jak ze strojem warto przygotować wcześniej także niezbędne podczas egzaminu rzeczy:
- legitymację szkolną,
- długopis, cienkopis lub pióro (czarny wkład),
- ołówek,
- gumkę do ścierania,
- linijkę,
- ekierkę oraz cyrkiel.

Przed egzaminem warto być nieco wcześniej w szkole , aby się nie stresować oraz pośmiać ze znajomymi,. Śmiech wpłynie pozytywnie na waszą kreatywność oraz pobudzi myślenie, a przybycie do szkoły przed czasem pozwoli uniknąć nieprzewidzianych sytuacji oraz stresu związanego z działaniem na ostatnią chwilę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii