Lista wiadomości
Finał VI edycji Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych Grupy BPS

Finał VI edycji Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych Grupy BPS

W czwartek, 13 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom krajowego etapu konkursów w Programie TalentowiSKO.

W uroczystości wzięło udział ponad 120 gości. Do centrali Banku BPS przybyli laureaci pierwszych miejsc regionalnego etapu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie SKO i przedstawiciele Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS. Do siedziby Banku BPS przybyli także reprezentanci instytucji, które wspierają Program TalentowiSKO: Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Gospodarzem spotkania był Pan Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

- Gratuluję dzieciom i młodzieży zaangażowania w konkursy Programu TalentowiSKO. Składam wyrazy ogromnego podziękowania kadrze nauczycielskiej za jej wielkie zaangażowanie w realizację Programu. Dziękuję Bankom Spółdzielczym z Grupy BPS za opiekę  nad programem w swoich lokalnych środowiskach. Wykonują one ważną część misji społecznej bankowości spółdzielczej, która ma zadania nie tylko ekonomiczne, ale także prospołeczne. Banki Spółdzielcze bardzo aktywnie angażują się w realizację Programu TalentowiSKO. Spotyka się on z uznaniem szkół, władz oświatowych i lokalnego samorządu. To dla nas, spółdzielczych bankowców wielka satysfakcja, a także zobowiązanie, aby kontynuować Program TalentowiSKO w kolejnych latach i obejmować jego zasięgiem jeszcze większą grupę dzieci i młodzieży - powiedział Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Podczas uroczystości dzieci i opiekunowie SKO odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci, opiekunów SKO i przedstawicieli Banków Spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość był udział w wykładzie motywacyjnym poprowadzonym przez Mistrzynię Olimpijską w pływaniu Otylię Jędrzejczak.

Program TalentowiSKO powstał w 2013 r. Rozwija ideę Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonych przez Banki Spółdzielcze. Uczy systematycznego oszczędzania, gospodarowania finansami, pokazuje pozytywne wzorce przedsiębiorczych postaw. Najmłodsi mierzyli się w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, podczas którego m.in. przygotowują przedstawienie
o oszczędzaniu i sprawdzają swoją wiedzę na temat finansów w turnieju. Gimnazjaliści i uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych rywalizowali w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, gdzie mieli za zadanie zorganizować zbiórkę pieniędzy na ważny społecznie cel. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłaszali  do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysły na własny biznes.

W maju obradowały Komisje Regionalne, które z ponad 200 szkół wyłoniły laureatów na etapie regionalnym. Z kolei 28 maja br. Komisja Krajowa wyłoniła, spośród nich, zwycięzców na szczeblu centralnym. W Komisjach zasiadali przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, Krajowej Rady Spółdzielczej, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Banków Spółdzielczych z Grupy BPS oraz Banku BPS.
 

We wrześniu ruszy kolejna, siódma już edycja Programu. Wiele szkół prowadzi blogi na stronie www.TalentowiSKO.pl, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły.

Zwycięzcy VI edycji Programu TalentowiSKO 2018/ 2019 – etap centralny:

 W konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” dla szkół podstawowych:

• I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mielnie
 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Olsztynku)
• II miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
 (pod patronatem Małopolskiego Banku Spółdzielczego)
• III miejsce – Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym
 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)

 W konkursie „Spółdzielnia dobrych serc” dla klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych:

• I miejsce – Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Śmreczyńskiej w Koninie
 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej)

• II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Krasnymstawie
 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)

• III miejsce – Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu)

W konkursie „Inkubator szkolnych biznesów” dla szkół ponadgimnazjalnych:

• I miejsce – Karol Kotyński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu
 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jasieńcu)
• II miejsce – Karolina Hutniczak z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Suchej Beskidzkiej
 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej)
• III miejsce – Jagoda Kozioł, Patrycja Węgrzyn, Dominika Twardowska i Wiktoria Buczek z Technikum nr 6 w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Krośnie (pod patronatem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego)

W tym roku Komisja Krajowa przyznała nagrodę specjalną, którą ufundowała Fundacja Rozwoju Bankowości Spółdzielczej. Nagrodę otrzymała Szkoła Podstawowa w Wieleninie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Poddębicach)

Gratulujemy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?